Back to the list

Spojte svoju stránku so sociálnymi sieťami 

Žiadny podnikateľ, ale ani nadšenec pre webové stránky (napríklad bloger) by nemal sociálne siete podceňovať. Sú veľmi efektívnym prostriedkom na komunikáciu s potenciálnymi zákazníkmi alebo čitateľmi.

Len na Facebooku sa nachádza skoro 2,5 milióna Slovákov a skoro 5 miliónov Čechov, čo nie je malý trh.

Okrem toho, vždy keď publikujete nový článok, nezabudnite ho zdieľať na svojej firemnej stránke na Facebooku. Dozvie sa tak o ňom viac potenciálnych zákazníkov. Okrem toho môžete tiež podporiť propagáciu príspevku pár eurami tak, aby sa dostal medzi viac potenciálnych čitateľov.V builderi nájdete na spodku pripojenie sociálnych sietí k vašej webovej stránke. Je to veľmi jednoduché a nezaberie vám to viac ako 2 minúty času.

Facebook

Widget Facebooku jednoducho presuniete na webovú stránku tam, kde si želáte aby sa nachádzal. Potom naň stačí kliknúť a môžete upraviť jeho veľkosť a URL adresu zobrazovanej stránky. Rýchlym zapnutím alebo vypnutím tlačítok sa môžete rozhodnúť, či chcete zobrazovať – titulnu fotku, ľudí, ktorí dali lajk na vašu stránku alebo nástenku nových príspevkov.

Twitter

Podobne ako s widgetom Facebooku je to aj Twitterom, kde nastavíte meno, ktoré sa má zobrazovať počet Tweetov, ktoré by sa mali vo widgete zobraziť. Možné je zvoliť počet od 5 do 20 tweetov. Dizajn widgetu je možné zvoliť svetlý, tmavý alebo transparentný (bude taký, aké ste nastavili pozadie).

Ďalšie sociálne siete

Rovnako môžete na stránku pridať aj ďalšie sociálne siete. Postup je prakticky rovnaký ako pri predošlých dvoch.

  • Instagram
  • VKontakte
  • Pinterest

Widget „Social networks“

Pokiaľ si neželáte mať zobrazený feed príspevkov zo sociálnych sietí, použite widget Social networks. Nezobrazuje príspevky, ale iba tlačítka s odkazom na rôzne sociálne siete.

Ukážka dostupných tlačítok. Dizajnov tlačítok je na výber viacero

Nezabudnite na zdieľanie

AddThis sidebar je widget, ktorý umožní z ktorejkoľvek podstránky zdieľanie na sociálnych sieťach. Je to super vec, pretože nabáda používateľov, ktorým sa stránka páči, aby sa s ňou podelili na svojom profile na sociálnych sieťach a vy tak získavate popularitu, spätné odkazy zo sociálnych sietí a potenciálnych zákazníkov.
Vyklikajte si svoju webovú stránku cez Nekóduj, Webuj!