Back to the list

Je tvorba webových stránok dominantou len mužov? 

Prvá vec, ktorá každého napadne keď sa povie svet IT a ženy je, že sa jedná niečo, čo ide lenveľmi ťažko alebo skoro vôbec spojiť dokopy. Predsa len predstaviť si ženu ako tvorí webové stránkyalebo programuje je len veľmi ťažké, nie však nemožné. Od začiatku prevláda domnienka, že tvorbaweb stránok je „chlapská práca“, a teda je to výlučne ich dominantou. Už dávno však nie je pravda, žeto je práca len pre mužov.


Zvládne kvalitnú webovú stránku spraviť aj žena? 

Samozrejme, že áno. Žijeme predsa v 21.storočí a aj svet technológií sa postupne vyvíja a uľahčuje prácu svojim užívateľom. Dnes už nájdemeveľa návodov a rád, ako vytvoriť webovú stránku. A prečo by to nedokázala aj nežné pohlavie? 

Akchcete mať vlastnú webovú stránku, ale nemáte žiadne skúsenosti s jej tvorbu, existuje niekoľkoriešení. Jedným môže byť, dať si vytvoriť stránku inej osobe či firme, ďalším je napríklad vizuálnyeditor. Jeho funkcia je pomáhať prispôsobovať a nastaviť tému stránky presne podľa požiadaviek.Každú zmenu vidíte, a teda presne viete, ako budú zobrazené príspevky na stránke. Predsa len myženy sme puntičkárky a chceme vedieť ako bude naša stránka vyzerať. ;)

Pre všetky ženy, ktoré by chceli tvoriť stránky, ale neveria si, odporúčam uKit. Ponúkaveľmi jednoduchý, prívetivý vizuálny editor, s ktorým sa pracuje veľmi ľahko a bezproblémovo.Nemusíte byť žiadny špecialista v tejto oblasti, ale spolu s ním to zvládnete. :) Povedzme si pravdu,koľko z nás tuší čo je HTML, CSS, PHP a vie programovať? Je to asi veľmi malé percento. Tak istonemusíte byť ani dizajnér aby ste presne vedeli, ako má vyzerať dobrá stránka. Všetko vyriešiteeditorom

Sama som tomu neverila, keďže ma programovanie nikdy nelákalo. 

Preto som ostalaprekvapená, ako sa s vizuálnym editorom sa dajú vytvoriť zaujímavé stránky bez pomoci. Určite hoodporúčam každému, nie len ženám, ale hocikomu, kto chce mať svoju vlastnú stránku, e-shop, blog.Predsa len žijeme v modernej dobe a väčšina komunikácie prebieha práve prostredníctvom internetua rôznych stránok.

Takže ak sa neviete rozhodnúť, smelo do toho. Určite neoľutujete svoje rozhodnutie a popritom ušetríte, keďže nemusíte platiť web developera alebo inú osobu, ktorá vám vytvorí stránku,ktorú dokážete vytvoriť aj vy sami. :-)