Back to the list

4 + 1 výhody, prečo je dobré mať vlastnú webovú stránku 

Chcete webovú stránku, ale ešte nie ste úplne presvedčený? Stále váhate či sa to oplatí alebo nie? Možno Vám pri rozhodovaní pomôže pár výhod, ktoré ponúka vlastná webová stránka. Všetci dobre vieme, že internet je najväčšie využívané médium na komunikáciu nie len medzi sebou, ale aj medzi predávajúcimi a kupujúcimi. Existuje síce mnoho rôznych portálov, ktoré ponúkajú možnosť vlastnej inzercie alebo reklamy, ale nič sa nevyrovná vlastnej webovej stránke, ktorú si sami manažujete a dávate do nej len minimálne náklady. Prečo teda mať vlastnú webovú stránku? 


Pozrime sa teda spoločne na tie dôvody :-)

1. Zbieranie informácií 

Nie je žiadnym tajomstvom, že predtým ako si ľudia vyberú nejaký produkt alebo službu snažia sa nájsť čo najviac informácií. A kde tieto informácie hľadajú? Áno, presne tak na internete. Ak zadáte do vyhľadávača požadovanú „frázu“ vybehne Vám mnoho výsledkov. Ktorý je však najlepší? Najserióznejšie pôsobia klasické webové stránky, ktoré obsahujú všetky informácie nielen o Vás, ale tak isto aj o Vašich produktoch a službách. Tak isto nesmieme zabúdať aj na to, že nie všetci fungujú aj na sociálnych sieťach, ktoré tiež ponúkajú možnosť vytvoriť si stránku, a teda stále sa spoliehajú na klasické webové stránky. 

2. Marketingová komunikácia

Webová stránka ponúka priestor pre marketingovú komunikáciu. Cieľom je vzbudiť záujem potenciálnych zákazníkov a vyvolať v nich nákupné správanie. Ak máte dobrú webovú stránku, zákazníci sa na ňu budú vracať a zisťovať si viac informácií, čítať články, objednávať produkty a služby.

3. Poskytovanie informácií

Výhodou webových stránok je poskytovanie informácie 24 hodín denne. Stránky poskytujú veľa informácií a potenciálni zákazníci si môžu všetko potrebné nájsť v hocijakú hodinu a porovnať to s inými službami, ktoré sú dostupné. Výhodou oproti kamennej predajni je to, že stránka poskytuje informácie stále a nie len počas otváracích hodín. 

4. Prezentácia 

Web stránka slúži aj na prezentáciu nie len Vašich produktov a služieb, ale tak isto aj Vás samotných. Zákazníci predsa chcú vedieť, čo kupujú a od koho to kupujú. Preto je dobré, ak uvádzate na svojej stránke niečo o sebe a o produktoch ktoré ponúkate. Ak pridáte k produktom aj referencie od zákazníkov, existuje veľká šanca, že si potenciálni zákazníci vyberú Vaše produkty/služby. Všetci predsa dobre vieme, že ľudia často prihliadajú aj na skúsenosti iných zákazníkov. 

+ 1

Výhodou je tiež fakt, že webová stránka má obrovský dosah a môže osloviť nie len ľudí, ktorí sú vo vašom okolí, ale z celého Slovenska a možno aj potenciálnych zákazníkov zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že čoraz viac ľudí nakupuje pomocou internetu, pretože je to jednoduchšie a rýchlejšie a samozrejme internet poskytuje všetky dostupné informácie na jednom mieste z pohodlia domova. 

Pokiaľ ste sa už rozhodli, pre vlastnú webovú stránku, vyskúšajte si jej vytvorenie sami. Je to jednoduché a zaberie vám to len niekoľko minút času a môžete byť online!